چرا آیپد پرو به قابلیت 3D Touch مجهز نیست؟

[ad_1]

آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی دارای قدرت بسیار زیادی است. پردازنده A10X Fusion در کنار سنسورهای دوربین بهبود یافته و رابط کاربری روان و نرم با تکیه بر صفحه نمایش فوق‌العاده، باعث شده تا تبلت جدید اپل با درخشش زیادی همراه باشد. اما در کنار تمامی این مشخصات کم نظیر، کمبود قابلیتی به نام 3d Touch در این محصول حس می‌شود.

 

ویژگی 3D Touch که به همراه آيفون 6S و 6S پلاس به دنیای تکنولوژی معرفی شد، به کاربران اجازه می‌داد تا با فشار بیشتر بر روی صفحه نمایش، برخی نیازهای خود را برطرف نمایند. به این ترتیب بعضی کارها بدون وارد شدن به اپلیکیشن‌ها امکان پذیر است. این تکنولوژی به گونه‌ای طراحی شده است تا نوع استفاده کاربران از آیفون را تغییر داده و از این طریق، در زمان آنها نیز صرفه‌جویی خواهد شد.

 

اما واقعا چرا اپل چنین قابلیتی (3D Touch) را به آیپد اضافه نکرده است؟ در صورتی که این دیوایس نیز مانند آیفون دارای یک صفحه نمایش لمسی است و استفاده از این تکنولوژی بر روی نمایشگر بزرگ آیپد می‌تواند بسیار هیجان انگیز و کاربردی باشد. باید به این نکته توجه کنیم که اضافه کردن این ویژگی به تبلت اشاره شده به خاطر صفحه نمایش بزرگ آن، تقریبا غیر ممکن است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *