ترفندهای کار با مرورگر سافاری (قسمت سوم)

[ad_1]

مرورگر سافاری یکی از بهترین گزینه‌ها برای وبگردی به شمار می‌رود. برای کار با آن، برخی ترفندها نیاز است که باعث می‌شود در هنگام وبگردی، سرعت عمل شما بالا رفته و همچنین برخی ویژگی‌ها نیز به عنوان قابلیت‌های خاص سافاری به شمار می‌رود که روی سایر مرورگرها وجود ندارد.

 

در این مطلب، ترفندهایی را جمع‌آوری کرده‌ایم که مطمئنا برای شما مفید خواهد بود. با قسمت سوم از این مجموعه همراه ما باشید.

 

 

۷- Peek and Pop

 

Tip 7

 

مرورگر سافاری به شما اجازه می‌دهد تا به وسیله قابلیت 3D Touch پیش از باز کردن کامل لینک‌ها، از محتوای آنها باخبر شوید. روی آيفون 6S یا نسل‌های بعد با نگه داشتن آرام انگشت بر روی لینک، یک پیش نمایش از آن را مشاهده کرده و در صورت تمایل، با فشار بیشتر وارد سایت مربوطه شوید.

 

۸- قابلیت Reader View

 

Tip 8

 

اگر عادت به خواندن مطالب وبسایت‌ها داشته باشید، ممکن است اغلب با تبلیغ‌های آزار دهنده‌ای که در جای جای صفحات وب به چشم می‌خورند، سردرگم شوید. مرورگر سافاری این معضل را با قابلیت Reader View حل کرده است. با فعال کردن این ویژگی، کلیه موارد مزاحم از بین رفته و می‌توانید به صورت کامل روی متن متمرکز شوید. برای استفاده از این قابلیت روی آیکون آن که در سمت چپ آدرس بار به چشم می‌خورد، ضربه بزنید.

 

۹- قابلیت Offline Reading

 

Tip 9

 

اگر به یک مقاله مهم برخورده‌اید که فرصت خواندن آن در حال حاضر را ندارید، می‌توانید آن را ذخیره کنید تا در یک فرصت مناسب و به صورت آفلاین بخوانید. برای اضافه کردن یک وبسایت به قسمت Reading List، می‌توانید ابتدا بر روی آیکون Share ضربه زده و از منوی باز شده، Add to Reading List را انتخاب کنید.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *