آیفون 8 به سیستم پردازش لیزری مجهز خواهد شد

[ad_1]

ظاهرا طراحان اپل در تلاش هستند تا آیفون نسل بعد را به دوربین پشت لیزری سه بعدی مجهز کنند. با استفاده از این تکنولوژی، عمق میدان دقیق‌تر تشخیص داده می‌شود و به این ترتیب، واقعیت افزوده به بهترین حالت ممکن روی این دستگاه قابل اجرا خواهد بود.

 

منبع منتشر کننده این خبر اعلام نموده که تکنولوژی سیستم لیزری (VSCEL) برای تولد ده سالگی آيفون در نظر گرفته شده است. البته هنوز کاملا مشخص نیست که این قابلیت در آيفون نسل بعد قرار گیرد یا به سال آینده موکول شود. اما مهندسان اپل در تلاش هستند تا این فناوری را برای تولد ده سالگی آیفون آماده نمایند.

 

آقای Ming-Chi Kuo تحلیلگر موسسه KGI پیشتر در اظهارات خود به این موضوع اشاره کرده بود که دوربین جلوی آیفون 8 به حسگر لیزری برای تشخیص چهره مجهز خواهد بود اما کمپانی Fast که منتشر کننده اخبار این مطلب است، قسمت پشتی دستگاه را برای این تکنولوژی مناسب می‌داند. در حال حاضر، ARKit از دوربین آیفون برای پردازش تصاویر و محاسبه اجزای دنیای واقعی استفاده می‌کند. اضافه شدن یک سیستم تشخیص لیزری به بهبود این روند کمک شایان توجهی می‌کند.

 

سیستم لیزری VCSEL از طریق محاسبه زمان خارج شدن نور از پشت بدنه تا برخورد آن به جسم و بازگشتش به منبع، میزان فاصله جسم از دستگاه را تخمین می‌زند. این تکنولوژی از یک منبع نوری، لنز، سنسور و پردازنده تشکیل می‌شود. شنیده‌ها حاکی از آن است که قیمت این سیستم برای هر دیوایس، حدودا ۲ دلار آب می‌خورد.

 

آیفون‌های فعلی از سیستم تغییر فاز برای این امر استفاده می‌کنند که اپل آن را Focus Pixels نامیده است. سیستم لیزری مسلما دقت و سرعت بسیار بالاتری خواهد داشت. به این ترتیب دوربین دستگاه قادر خواهد بود تا در چند میلی ثانیه روی جسم مورد نظر فوکوس کند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *